Týždeň v NHL: Zarába najviac, ale nestrieľa góly. V Dallase to však nikomu neprekáža

 Prepošlite tento newsletter komukoľvek, kto by ho mal čítať

 Zobraziť tento newsletter na webe (napríklad ak ho chcete zdieľať)

 

Dobrý deň,

spoza oceánu sledujeme, ako sa Dallas Stars vo finále ujal vedenia a nikomu v klube neprekáža, že najväčšie hviezdy sa na tom nepodieľali gólmi a bodmi. V hre Tampy Bay sa prvý raz počas play-off objavili slabiny.

New York Islanders zanechal v play-off výborný dojem a byť ich fanúšikom bolo po rokoch konečne fajn.

Slovenskí juniori znovu nevypadnú z najvyššej kategórie MS.

 

1. Dallas vedie a nie je to náhoda

Po dvoch nevýrazných tretinách sa prebudili a v tretej tretine prestrieľali svojho súpera 22:2. Hokejisti Tampy Bay Lightning však v prvom finále zažili to, čo proti Dallasu Stars predtým frustrovalo Vegas počas celého konferenčného finále.

Hráči Dallasu sa pod tlakom cítia úplne komfortne, sú zvyknutí húževnato brániť a svojich súperov nútia strieľať z nemožných pozícií. Stars boli počas prvých dvoch tretín lepší a v tretej už iba bránili náskok 3:1.

Ak si už aj Tampa Bay vytvorila gólové šance, chytil ich výborný Anton Chudobin. Dallas napokon gólom do prázdnej brány vyhral 4:1 a v sérii vedie 1:0.

Výsledok prvého finále sa dá čiastočne pripísať únave hráčov Lightning, ktorí mali po ťažkej sérii s New Yorkom Islanders menej času na regeneráciu. Podľa viacerých zámorských novinárov však Dallas čoraz viac vyzerá ako budúci víťaz Stanleyho pohára.

Popierajú nepísané pravidlá. Ken Campbell z magazínu The Hockey News po prvom finále napísal, že Dallas čím ďalej, tým viac chápe, že "je oveľa jednoduchšie zničiť majstrovské dielo než ho vytvoriť".

Narážal tým na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Zmeniť nastavenia e-mailov
Odhlásiť z odoberania