Tour, tri postrehy: Pogačar ukázal návod, ako zdolať tím, ktorý nerobí chyby

 Prepošlite tento newsletter komukoľvek, kto by ho mal čítať

 Zobraziť tento newsletter na webe (napríklad ak ho chcete zdieľať)

 

Dobrý deň,

ešte v sobotu ráno sme si mysleli, že aj táto Tour bude ako všetky ostatné za posledné roky. Len s tým rozdielom, že sa dominancia tímu Sky (potom Ineos a Ineos Grenadiers) prezlečie do dresov Jumbo-Visma. To by tu však nesmel byť Tadej Pogačar.

Pred štartom Tour sme tvrdili aj to, že Peter Sagan bude opäť jasným favoritom v boji o zelený dres. To by tu však nesmel byť Sam Bennett.

Vyzeralo to aj tak, že tím Sunweb bude bez Toma Dumoulina a Michaela Matthewsa len sivou myšou Tour. To by tu však nesmela byť jeho zábavná taktika.

 

1. Veľký slovinský súboj

Okamžite po skončení 20. etapy bolo jasné, že sme sledovali jeden z najlepších záverov Tour de France v histórii. Slovinec Tadej Pogačar v časovke prekvapujúco zmazal 57-sekundovú stratu na svojho krajana Primoža Rogliča a na poslednom možnom stúpaní rozhodol o svojom celkovom víťazstve.

Jeho tímoví kolegovia v cieli nechápavo sledovali, ako v úplnom závere stratili celú Tour de France. Tím Jumbo-Visma takmer tri týždne kontroloval vývoj pretekov a zdalo sa, že Roglič nemôže prísť o víťazstvo.

Napriek tomu sa to stalo a Primožovi Rogličovi nestačil ani bezchybný výkon. Schválne, spomínate si, že by v priebehu Tour urobil nejakú väčšiu chybu? Práve naopak, bol to Tadej Pogačar, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Zmeniť nastavenia e-mailov
Odhlásiť z odoberania